Haapsalu piiskopilinnuse ja värvatorni dokumenteerimise esimene etapp

Pointcloud of Haapsalu Episcopal Castle

Käesoleva aasta juunis alustas koostöös partneritega Haapsalu Piiskopilinnuse pealinnuse ja värvatorni dokumenteerimist. Haapsalu piiskopilinnus on Eesti keskaja kindlusarhitektuuri tähelepanuväärne mälestusmärk, mis on säilinud osaliselt. Linnuse kogu territoorium on 3 hektarit. Kastell-linnus rajati ilmselt peale Saare-Lääne piiskopkonna Haapsalu toomkiriku sisseõnnistamist 1279. aastal, toomkirik on aga ülejäänud linnusega algusest peale kokku ehitatud.

Haapsalu Piiskopilinnuse pealinnuse ja värvatorni laserskaneerimine võimaldas objekti dokumenteerida kiirelt, väga detailselt ja suure täpsusega. Töös kasutasime Leica P20 laser skannerit, kokku tehti objektil 404 skanneerimist. Mõõdistamise tulemuseks on kõrge resolutsiooniga, miljonitest koordineeritud üksikpunktidest koosnev kolmemõõtmeline punktipilv – ühtekokku 3 108 702 077 punkti.
Punktipilv kujutab endast komplekset dokumenti, mis kajastab objekti olukorda mõõdistamise hetkel. Töid teostasime koos oma partneri Reaalprojekt OÜ-ga.

Posted on 02/07/2015 in Projects

About the Author

Response (1)

  1. […] spent the day completing a survey in south west Estonia. Andres has spent the day working on his Haapsalu Episcopal Castle project which captured an incredible 404 scans over a two day period. He has been tidying up the […]

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top